English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
COVID-19: Limitation of services at the IIW Secretariat
Datum: 12.3.2020
Autor: Luca Costa, Chief Executive Officer of IIW

Dear members of the IIW Community,

The IIW Secretariat Staff located in Genoa (Italy) is facing the COVID-19 emergency in our Country. Luckily no one in the staff nor any of our relatives is directly suffering for the infection, but we have to manage the decision of the Italian Government to reduce the activities that are not strictly related with manufacturing, inasmuch as possible. As due diligence, we’ll be guaranteeing continuity of the service to our members working in shifts, to limiting physical contacts amongst individuals in the same office. This may result in lower speed of reaction to your enquires.

I trust in your understanding of the situation and apologise for any inconvenience that this may cause to your activities.Very truly yours

Luca Costa, Chief Executive Officer of IIW

-----------------------------------------------------

Vážení členové IIW komunity,

Zaměstnanci sekretariátu IIW se sídlem v Janově (Itálie) čelí v naší zemi nouzové situaci COVID-19. Naštěstí nikdo z personálu ani žádný z našich příbuzných přímo netrpí touto infekcí, ale musíme se řídit rozhodnutím italské vlády omezit činnosti, které nejsou úzce spojeny s výrobou, pokud je to možné. Jako due diligence zaručujeme kontinuitu služby našim členům pracujícím na směny, abychom omezili fyzické kontakty mezi jednotlivci ve stejné kanceláři. To může mít za následek nižší rychlost reakce na vaše dotazy.

Věřím, že pochopíte situace a omlouvám se za případné nepříjemnosti, které by to mohly způsobit pro Vaši činnost.

Luca Costa, Chief Executive Officer of IIW


CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2023, všechna práva vyhrazena.