English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Informační servis č. 111
Datum: 28.2.2008
Autor: CWS ANB

Dozorový audit ČIA

Dne 19.2.2008 proběhl na CWS ANB dozorový audit ČIA certifikačního orgánu pro personál. CWS ANB prošlo dozorem bez neshod, velmi úspěšně.

Rok 2007 v číslech

Počet vydaných osvědčeních svářečů má stoupající tendenci, což zřejmě dokresluje zvyšující se výkonnost našeho průmyslu a velkou potřebu kvalifikovaných pracovníků.

Vydaná osvědčení podle:

  • ČSN EN 287 - 25.677
  • ČSN EN 1418 - 723
  • ČSN EN 13133 - 658
  • Ostatní - 292
  • Celkem - 27.350

CWS ANB je autorizována a notifikována jako třetí nezávislá organizace pro odsouhlasování pracovních postupů a pracovníků pro provádění nerozebíratelných spojů v rámci nařízení vlády o tlakových zařízeních resp. PED.

V roce 2007 bylo provedeno:

  • schválení pracovníků pro PED - 4128
  • schválení postupů pro PED - 150

Došlo k výraznému nárůstu počtu schválených osob.

CWS ANB vydala v roce 2007 celkem 833 diplomů a certifikátů IIW a EWF.

V roce 2007 CWS ANB pracovala v roce 2007 jako stabilizovaná organizace. Podařil se splnit dlouhodobý cíl – přijetí za člena IIW. K tomuto cíli směřovalo několikaleté úsilí členů CWS ANB.

CWS ANB zareagovala v roce 2007 na požadavky nových norem v oblasti svařování betonářských ocelí, tím, že připravila příslušná TP a podpořila vznik sítě školících pracovišť na tuto problematiku.

Podařilo se rozšířit autorizaci EWF o Speciální kurz na betonářské oceli.

Podařilo se rozšířit autorizaci IAB na Mezinárodního svářečského konstruktéra.

Nemalá činnost se odvíjela od řešení projektů – ESF 2, Leonardo HAMSTER. Byl připravován nový projekt s EWF s názvem WELDSPREAD.

V roce 2007 byl dále vylepšován sw systém evidence svářečů. Začaly se tisknout fotografie svářečů na Osvědčení. Dnes můžeme říci, že rozhodnutí o tomto vylepšení dokladů svářečů bylo správné. Byl vyvinut dodatek k evidenci a tisku certifikátů plastů a řada dalších věcí jako reakce na měnící se normy nebo přání zákazníků. Systém byl úspěšně prezentován na zasedání EWF.

V roce 2007 bylo dovedeno do zdárného konce jednání o oficiálním časopisu CWS ANB „TM -Svařování, dělení a spojování materiálů.“

Středoevropský svářečský kongres IIW

Po dohodě zástupců ANB ze Slovenska, Polska, Rakouska, Maďarska, ČR se připravuje Středoevropský svářečský kongres IIW. Jedná se o regionální kongres, který byl schválen příslušnou komisí IIW v letos v lednu v Paříži. Naším záměrem je, aby se kongres stal pravidelnou akcí pořádanou vždy některou ze zemí regionu. První středoevropský svářečský kongres IIW se uskuteční v říjnu 2009 na Slovensku. Již teď se rozjíždějí přípravy na tuto prestižní akci. Budeme Vás postupně informovat o detailech a doufáme, že české svařování se bude prezentovat řadou kvalitních přednášek.

Zkoušky IWE

Od tohoto roku se při písemné zkoušce IWE (Mezinárodních svářečských inženýrů) generuje část testových otázek z databáze na sekretariátu IAB a EWF na serveru v Portugalsku. První zkoušky u nás tímto novým způsobem proběhnou na ATB VUT v Brně.

V současné době jsou autorizovány osoby na ATB s přístupem do databáze. Otázky v databázi jsme přeložili – k dnešnímu dni je přeloženo 1367 otázek a odpovědí pro IWE, formuláře, šablony apod.

Pokračuje se v překladech otázek pro IWT a tvoří se další otázky pro ostatní kvalifikace.


 Související

Související témata
Informační servis


CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2023, všechna práva vyhrazena.