[Tisk] [Poslat e-mailem] [Hledat v článcích] Informační servis č. 112 Datum: 6.4.2008Autor: CWS ANB Veletrhy CWS ANB se aktivně zúčastní veletrhů „For Industry“ ve dnech 15. až 17.4.2008 v Praze Letňanech (stánek CWS ANB v hale 2 C5) a veletrhu WELDING (13. až 16.5) v Brně. Stánek CWS ANB bude v hale V č. 031. Při Weldingu bude zároveň konference na téma Žárové nástřiky a Nové technologie svařování. Těšíme se na Vaši návštěvu. WELDSPREAD Evropský transfer modelů certifikace svářečského personálu CWS ANB řeší spolu s dalšími partnery projekt WELDSPREAD. CWS ANB se zapojuje do mezinárodní spolupráce v souladu se svým posláním. Projekt je schválen v rámci ´progranu Loenardo da Vinci Důvod řešení projektu EWF certifikační systém potřebuje být stále více rozšiřován v zemích, které jsou členy EWF. EWF certifikační systém také potřebuje být propagován v nových zemích, jako je Litva a Řecko, s cílem jeho budoucího zavedení do nových svářečských komunit. Základ Existence harmonizovaných pravidel pro různé kategorie svářečského personálu, které jsou nyní používané v 29 zemích. Je potřeba propagovat systém EWF v dalších komunitách pro zajištění kvalifikovaného a uznatelného výcviku, kvalifikace a certifikace svářečského personálu. – uznání kompetencí a propagace mobility pracovníků. Cíle WELDSPREAD má za cíl podporu implementace harmonizovaného systému kvalifikace/zkoušek a certifikace. Rozšíření tohoto profesionálního systému kvalifikace/zkoušek/certifikace v pěti zemích, kde je již zaveden RO, H, CZ, SL, SK a ve dvou nových zemích GR, LT. Partnerství Přísně geograficky rozděleno. Znalosti a experti ve výcviku a kvalifikaci v oblasti svařování EWF působí jako zastřešující organizace se zkušenostmi a experty pro propagaci systému a podporu jeho zavedení na národní a evropské úrovni. CWS-ANB, MhTE, ASR, IzV a VUZ budou propagovat systém na národní úrovni s cílem zvýšit počet vycvičených profesionálů, s důrazem na zajištění jakosti a mobilitu profesionálů KTK a University of Thessaly budou účastny jako výukové organizace schopné adaptovat systém nejdříve na jejich národní úrovni. Výstupy Pořádání workshopů pro propagaci systému v CZ, RO, GR a LT. Rozšiřovací aktivity s cílem propagovat zavedení systému v sedmi evropských zemích. Semináře, konference a výstavy pro předávání znalostí výcvikových organizacím, firmám v Evropě. Posouzení předmětů a výcviku s ohledem kulturní a jazykové rozdíly mezi zeměmi. Dopad EWF vyvíjí velké úsilí (uznané na evropské úrovni od zájmových skupin – majitelé, výukové školy a průmyslové firmy, malé a střední firmy) v oblasti jakosti a harmonizace výuky svářečského personálu. Systém kvalifikace/zkoušek/certifikace založený na širokém základě je základní pro udržování jakosti a pravdivý indikátor EWF pravidel. Specifické úkoly
Cílové skupiny
Potencionální uživatelé
Projekt je řešen v „pracovních balíčcích“ Working Package (WP). WP1 Project managemet – Vedení projektu Hlavním úkolem této části projektu je zajistit hladký průběh projektu podle časového plánu, zpracování administrativních záležitostí, dodržování rozpočtu atd. Velmi důležitým úkolem je zajištění bezproblémové spolupráce mezi partnery konsorcia projektu. Dále příprava zasedání konsorcia a vyhodnocení výsledků. WP2 – Analýza národních certifikačních systémů a srovnání s EWF certifikačním systémem Cíle: Vyvinout podpůrné dokumenty které budou průvodcem při používání a implementaci kvalifikačního/zkušebního/certifikačního systému. Tyto dokumety (např. manuály pro zavedení) musí jasně identifikovat strukturu systému, jeho pravidla a operační postupy. Dále budou vytvořeny vysvětlující dokumenty pro použití on-line databáze otázek a odpovědí a schopnosti generovat standardní zkušební testy. WP3 –Implementace EWF certifikačního systému Cíle:
WP4 –Propagace evropského systému certifikace svářečského personálu Cíle:
Všechny zúčastněné země vytvoří národní a regionální síť pro propagaci EWF kvalifikačního/certifikačního systému. Budou vytvořeny propagační materiály, přeložené do národních jazyků z důvodů odstranění jazykových bariér. Bude vytvořen periodický bulletin v příslušném médiu a seznam cílových osob a firem. Prezentace pro získání kontaktů pro vývoj projektu a dlouhodobou spolupráci při uplatňování výsledků projektu. Výuková pracoviště ATB budou informovat v mnohem větší míře o kvalifikačním/certifikačním systému EWF své studenty a svářeče. WP5 –Rozšiřování Cíle:
Úkoly
Očekává se 6 prezentací na mezinárodních akcích a 7 národních prezentací spolu s letáky a brožurami a účast na dvou hlavních evropských svářečských veletrzích. WP6 – Využívání výsledků Cíle:
WP7 – Plán kvality a vyhodnocení Cíle:
Výsledkem bude příručka „Quality Management Handbook“ Výroční zprávy CWS ANB zaslala do IAB a EWF výroční zprávu za rok 2007 a splnila tak jednu ze svých povinností. Ve výročních zprávách jsou detailně zpracovány počty vydaných dokladů a razítek svářečskému personálu. První zkoušky IWE s testy z centrální databáze EWF Dne 2.4. 2008 proběhly v Brně na VUT úspěšně první zkoušky IWE s testem generovaným z centrální databáze na sekretariátu EWF a IAB v Lisabonu. Výsledky testů se zatím nepočítají do „skóre“ zkoušky, protože jde o zkušební provoz, kdy se odstraňují nedostatky ve formulacích otázek a odpovědí. Přesto znalosti uchazečů byly příjemným překvapením a do jisté míry vyvracejí poplašné zprávy z jiných zemí, že testy nikdo neudělal. Zkušenosti s prací se systémem EWF budou dále předány ostatním ATB. První kurz Mezinárodních konstruktérů svařovaných konstrukcí Právě probíhá první kurz „International Welded Structures Designer“ na ATB (Authorised Training Body) v ČSÚ, s.r.o. v Ostravě. První zkoušky budou dne 14.4.2008. CWS ANB dolaďuje testové otázky v databázovém systému a připravuje zkoušky.
| Informační servis Nejčtenější články
Nabídky práce
Předpověď počasí |