English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
WELDSPREAD Mezinárodní konference Litva
Datum: 3.12.2008

Ve dnech 10. a 11. listopadu 2008 se konala v litevském Kaunasu mezinárodní konference: „Qualifications Acknowlidgement Using European Experience and Development of Specialists´Training Educators“. Konference byla podporována evropským projektem WELDSPREAD v ramci programu Leonardo da Vinci. Cílem evropského projektu je podpora harmonizovaných kvalifikací a certifikací i v nových zemích, které se prozatím do evropského systému nedostaly.

Konference se konala na „Kaunas Technical College“ za přítomnosti zástupců ministerstva školství Litvy, města Kaunas, odborníků z univerzit a firem, kde používají svařování. Konferenci zahájila ředitelka exekutivy EWF paní prof. Luisa Quintino z Portugalska. Přednášky přednesli dále Doc.Dr.Mihily Komócsin z Maďarska, Doc.Dr.Gabriel Rihar ze Slovinska, Prof.Dorin Dehelean z Rumunska, Dr. Luboš Mráz ze Slovenska a Ing.Václav Minařík,CSc. z ČR.

Konferenci vedli: Doc.Dr. Esmeralda Štyps (Head of Applied Research Department, Kaunas Technical College) Valdas Speičis (Head of Adult education center, Kaunas Technical College )

Litva není členem EWF a nemá svoje ANB. Proto v rámci evropského projektu získávají informace a zkušenosti jak se do harmonizovaného systému EWF a IAB zapojit a chtějí využít pomoc, která je jim při vytváření systému nabízena.

Prof. Luisa Quintino při přednášce

Zahraniční účastníci konference v Kaunasu z evropských ANB EWF

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení ) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem


 Související

Související témata
Projekty


Informační servis
Nabídky práce
  • Welding Engineer
    Společnost Lemtech Precision Material ve Stříteži u Jihlavy, výrobce lisovaných dílců do automobilov... (4.3.2024)
  • Svařovací inženýr IWE nebo IWT
    Společnost SIAG CZ , výrobce komponentů pro větrnou energetiku urgentně hledá svařovacího Ing. do pr... (29.11.2023)
další nabídky >>>
Předpověď počasí
CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2024, všechna práva vyhrazena.