English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Informační servis č. 120
Datum: 5.1.2009
Autor: CWS ANB

Audity ČIA

Pravidelná dozorová návštěva ČIA na certifikační orgán CWS ANB pro svářečský personál proběhla dne 16.12.2008. Tentokrát byl dozor naplánován na kvalifikace personálu v oblasti plastů. V lednu probíhá witness audit při zkouškách svářečů. V druhé polovině ledna proběhne pravidelná dozorová návštěva na CWS ANB CC.

Otevření svařovacího centra na ČVUT

Dne 8.12.2008 bylo slavnostně otevřeno svařovací centrum ČVUT. Pracoviště se nachází na strojní fakultě ČVUT, ústavu strojírenské technologie v Praze v Dejvicích. Celý název pracoviště je „Laboratoř výuky svářečských technologií na ČVUT v Praze“ (LVST).

Toto pracoviště provozuje pedagogické a výzkumné činnosti ústavu strojírenské technologie fakulty strojní, katedry ocelových a dřevěných konstrukcí fakulty stavební, katedry elektrotechnologie fakulty elektrotechnické a ústavu dopravní techniky fakulty dopravní. Společná laboratoř umožnila koncentrovat úsilí a zdroje v oblasti konvenčních i speciálních metod svařování a tepelného dělení materiálů, včetně diagnostiky a vyhodnocování svarových spojů.

Vybavení laboratoře bylo v roce 2008 podpořeno rozvojovým programem MŠMT „Modernizace a inovace přístrojového vybavení pro výuku svařování“. Pracovníci pracovišť měli příležitost se podílet i na dalších projektech jako např. Tvorba výukových programů pro svařování a tepelné dělení materiálů apod.

Oficiální zahájení provozu laboratoře bylo prof. Ing. Václavem Havlíčkem, CSc. rektorem ČVUT. Pracovníky LVST představil prof. Ing. Jan Suchánek, CSc. vedoucí ústavu technologie na strojní fakultě ČVUT. Vystoupili i děkani a reprezentanti dalších fakult, kteří spolupracovali na projektu. Ing. Ladislav Kolařík, seznámil čestné hosty s vybavením LVST a s ukázkami používanými při výuce. Proběhl i koncert smyčcového souboru Coninstrumento. Na závěr slavnostního zahájení byla exkurze do laboratoře.

Rektor ČVUT při otevření Laboratoře

Robot pro svařování TIG a MIG/MAG v laboratoři ČVUT.

Zasedání IIW a EWF

V týdnu do 12.1. 2009 se koná v Paříži pravidelné zasedání komisí IIW a zasedání EWF. Proběhne též povinný Assessor Workshop pro auditory EWF a IAB.

Harmonizované otázky

Probíhají další práce na harmonizovaných otázkách pro IWE a IWT. Vzhledem k dosavadní malé úspěšnosti kandidátů, dochází k změnám u velkého počtu otázek. Tyto změny by měly zaručit větší srozumitelnost otázek a především jednoznačnost odpovědí.


 Související

Související témata
Informační servis


CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2023, všechna práva vyhrazena.