English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Výroční ceny IIW
Datum: 8.7.2015
Autor: Minařík CWS ANB

Každý rok v průběhu „Opening Ceremony“ výročního zasedání IIW jsou udělovány ceny osobám, které výrazně ovlivnily svařování a jejich vynikající výsledky jsou trvalým přínosem pro obor spojování materiálu. Každou cenu předává vedoucí příslušné národní delegace.

Každý rok v průběhu „Opening Ceremony“ výročního zasedání IIW jsou udělovány ceny osobám, které výrazně ovlivnily svařování a jejich vynikající výsledky jsou trvalým přínosem pro obor spojování materiálu. Každou cenu předává vedoucí příslušné národní delegace.

Granjon Prize – sponzorovaná francouzskou delegací

Granjon Prize, vytvořena v roce 1992, je každoroční soutěží mezi autory publikací z výzkumu svařování a příbuzných oborů. Hlavním cílem je stimulovat zájem o svařování a příbuzné obory mezi mladými lidmi.

Henri Granjon (Francie)

Jeho profese byla metalurgie. Henri Granjon se vždy v průběhu své kariéry hluboce zabýval výchovou a výcvikem v Institutu de Soudure. Jeho zájem byl zaměřen na kurzy ESSA (Graduate School of Welding Engineering), kde nepřetržitě předával své znalosti metalurgie svým studentům.

Henri Granjon byl prvním Vice-Chairman komise XIV (Welding Instruction) v roce 1951 a také zastával funkci vědeckého a technického sekretáře IIW od roku 1974 do odchodu do penze v roce 1986.

Guerrera Prize – sponzorovaná Italským Institutem svařování

Od svého založení v roce 2000, Guerrera Prize byla udělována každé tři roky inženýrům, technikům nebo týmu techniků odpovědným za výrobu vynikajících svařovaných konstrukcí, s ohledem na konstrukci, materiály a výrobní metody. Konstrukce musí být vyrobena v průběhu období X-10 do X-3 a musí být stále v provozu.

Ugo Guerrera (Itálie)

Ugo Guerrera byl vice-prezident a ředitel exekutivy Italského Institutu svařování a také byl prezident IIW od roku 1960 do 1963 a chairman komise XV od roku 1958 do roku 1968.

Leroy prize – sponzorována francouzskou delegací

Leroy prize, vytvořená v roce 1980 je udělována každý rok. Jsou odměňována vynikající díla jako video filmy, počítačové programy pro použití při výuce a výcviku všech aspektů svařování a příbuzných metod na jakékoliv úrovni (inženýři, technici, svářeči).

André Leroy (Francie)

André Leroy byl jednou z hlavních osobností v IIW od roku 1950 do jeho odchodu do důchodu 24 let později. Byl chemik, působil v Institutu de Soudure jako vedoucí chemické laboratoře a pozdejí jako ředitel exekutivy. Později byl také André Leroy prvním vědeckým a technickým sekretářem IIW.

Sossenheimer Award - sponzorováno německou delegací

Vyznamenání zavedené v roce 2001. Je udělováno každé dva roky. Soutěž je otevřena pro ty, kteří vytváří software pro modelování a simulování všech aspektů svařování a příbuzných oborů (pájení, termické stříkání, tepelné dělení apod.), který má významný vliv na zlepšení kvality a bezpečnosti svařování, řezání apod.

Dr. Ing. Heinz Sossenheimer, (Německo)

DR. Sossenheimer byl ředitelem DVS od 1958 do 1991. Výrazně podporoval mezinárodní spolupráci s IIW a věnoval této spolupráci nemalé kapacity v průběhu 30-ti let. Byl hospodářem IIW od roku 1969 do roku 1972 a znovu od roku 1978 do 1984. Zastával funkci vice-chairman a chairman v publikační komisi od roku 1975 do roku 1983. Měl nemalý vliv na založení časopisu „Welding in the World“, který se stal mezinárodně uznávaným časopisem v oblasti svařování, řezání a příbuzných technologií.

Arata Award – sponzorováno japonskou delegací

Toto vyznamenání je udělováno každoročně od roku 1994 osobám, které dosáhly vyjímečných úspěchů v základním výzkumu v oblasti svařování a příbuzných oblastech a které byly uznány jako významný příspěvek pro vývoj svařování a příbuzné obory.

Yoshiaki Arata (Japonsko)

Prof. Dr. Yoshiaki Arata se věnoval mnoho let vývoji tepelných zdrojů s ultra vysokou hustotou energie a jejich aplikacím ve svařování, řezání a jiném tepelném obrábění materiálů. Hrál také důležitou roli při založení moderního svářečského inženýrství, plazmového inženýrství a technologie vysokých teplot založených na fyzice a materiálové vědě. Za své výsledky obdržel řadu vyznamenání včetně ceny japonské akademie věd (nejvyšší vyznemenání v Japonsku), vyznemenání „Arthur L. Schwalow Award“ udělovaného od „The Laser Institut of America a od IIW „Goldschmidt-Clermont Prize“. Je v současnosti členem japonské akademie věd a mnoha zahraničních akademií věd. Prof. Arata se velmi intenzivně účastnil práce IIW po mnoho let. Je prominentním členem komise IV a má významné příspěvky k její práci od jejího založení. Také inicioval novou pracovní skupinu IIW pro strategii výzkumu s cílem zvýšit mezinárodní spolupráci. Jejím předsedou byl v letech 1981 – 1986.

EDSTROM Medal – sponzorováno švédskou delegací

Edstromova medaile se uděluje osobám, které pracovaly v IIW srovnatelně jako sám Walter Edstrom.

Walter Edstrom, (Švédsko)

Walter Edstrom se ativně účastnil zakládání IIW v roce 1948, kdy byl zvolen prvním hospodářem. V roce 1960 byl zvolen prezidentem IIW. Tuto funkci vykonával do své smrti v roce 1962. Hrál významnou roli při přesvědčování průmyslových firem, aby posílaly své delegáty do jednotlivých komisí. Medaile je sponzorována švédskou delegací.

Thomas Medal – sponzorováno americkou svářečskou společností (AWS)

Thomasova medaile je udělována každoročně osobám, které jsou významně zapojeny do IIW/ISO normalizační šinnosti.

Dr.Thomas (USA)

Cena založena v roce 1997. Tato cena připomíná více než 50 let zapojení rodiny Thomasů v IIW. První byl R.D.Thomas Sr. potom R.D.Thomas Jr. kteří se podíleli na propagaci mezinárodní normalizace ve svařování a příbuzných procesech.

Arthur Smith Award – sponzorováno delegací Velké Británie

Vyznamenání Arthura Smithe je udělováno každoročně osobám, které nadšeně slouží IIW. Osoby musí pracovat hodně let, především v komisích IIW.

Dr. Arthur Smith (Velká Británie)

Mnoho let byl Arthur Smith britským delegátem v komisi XII. (tavidla pro svařování v ochraně plynů) a byl jejím předsedou v letech 1980 až 1986. Byl pionýrem obloukového svařování ocelí v CO2 v padesátých letech. Vytvořil mnoho příspěvků do komise XII.

Paton Prize – sponzorováno národní komisí pro svařování Ukrajiny a Institutem elektrosvařování E.O. Patona

Patonova cena je udělována každý rok osobám, které v oblasti vědy a technologie svařování v průběhu svého života dosáhly vynikajících výsoledků.

Evgenij Paton (Ukrajina)

Evgenij Oskarevich Paton původně byl graduovám jako stavební inženýr, ale brzo se specializoval na konstrukce mostů, čímž se zabýval 35 let. Bylo mu 59, když si uvědomil výhody obloukového svařování pro výrobu mostů. Založil svoji první laboratoř svařování v Kyjevě, která se postupně změnila na světoznámý institut elektrického svařování, který byl pojmenován po něm. Jeho cílem bylo automatizovat obloukové svařování a dále hrál hlavní roli při vývoji svařování pod tavidlem. Po celou svoji kariéru se také hluboce zabýval vzděláváním a výcvikem.

Ceny udělené v roce 2015

2015 HENRY GRANJON PRIZE

Category A: Joining and Fabrication Technology

Dr.Ing. André Haelsig (Germany) "Energy Balance of Welding Processes"

Category B: Materials Behavior and Weldibility

Dr. Eun-Joon Chun (Japan) "Development of transverse-Varestraint test procedure with laser beam welding and evaluation of solidification cracking suspectibility in type 316FR stainless steel welds"

Category B: Materials Behavior and Weldibility

Dr. Philipp Schempp (Germany)"Understanding grain refinement in aluminium welding"

Category D. Humean Related projects

Dr. Yukang Liu (USA)"Toward inteligent welding robots: virtualized welding based learning of human welder behaviours"

2015 WELDING IN THE WORLD - BEST PAPER AWARD

Dr. Elin Marianne Westin (Austria) "Element distribution in lean duplex stainless steel welds"

2015 YOHIAKI ARATA AWARD

Prof. Dr. Emeritus Einar Halmoy (Norway)

2015 WALTER EDSTROM MEDAL

Prof.Dr.Ing.Jan Pawel Pilarczyk (Poland)

2015 ARTHUR SMITH AWARD

Prof. Luisa Coutinho (Portugal)

2015 THOMAS MEDAL

Dr.H.Glenn Ziegenfuss (USA)

2015 HALIL KAYA GEDIK AWARD

Prof. Dr. Stephen Liu (USA)

2015 IIW REGIONAL ACTIVITIES AWARD

  • Dr.Eng. Marin Georgiev Beloev (Bulgaria)
  • Assoc. Prof. Dr. Petar Ivanov Darjanov (Bulgaria)

Informační servis
Nabídky práce
další nabídky >>>
Předpověď počasí
CWS ANB, Velflíkova 4, 160 75, Praha 6 - Dejvice
Tel.: 224 310 394, Fax. 224 310 406
© Copyright CWS-ANB 2006-2021, všechna práva vyhrazena.