English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Informační servis č.99
Datum: 5.3.2007
For Industry

CWS ANB se zúčastní veletrhu FOR INDUSTRY ve dnech 11. až 13 dubna 2007 na výstavišti v Praze Letňanech. Veletrh FOR INDUSTRY je pořádán místo veletrhu MACH, kde jsme se v minulých letech též účastnili. FOR INDUSTRY je spojen s veletrhem FOR SURFACE (o povrchových úpravách). CWS ANB je odborným garantem a bude mít vlastní stánek.

Směrnice ředitele exekutivy CWS ANB č. 1/2007

Ukončení vydávání evropských diplomů svářečského personálu

V souvislosti s vydáním EN ISO 14731 pro svářečský dozor, všechny evropské ANB na základě rozhodnutí Board of Directors EWF ukončují v tomto roce vydávání evropských diplomů svářečského personálu.

V rámci CWS ANB se vydají poslední evropské diplomy absolventům již běžících kurzů.

Absolventům nových kurzů budou vydávány pouze diplomy „Mezinárodní svářečský inženýr“ (IWE), „Mezinárodní svářečský technolog“ (IWT), „Mezinárodní svářečský specialista“ (IWS) a „Mezinárodní svářečský praktik“ (IWP).

ATB pro výše uvedené kvalifikace nesmí ve své nabídce nadále uvádět kurzy vedoucí k získání evropských diplomů, ale k mezinárodním diplomům.

Jako podklad k evropské/mezinárodní certifikaci bude sloužit nadále evropský a nově i mezinárodní diplom svářečského dozoru.

Ing.Václav Minařík,CSc.

Ředitel exekutivy CWS ANB

Nové zkratky !!!

Na základě rozhodnutí IAB se mění zkratka:

  1. pro „evropského svářeče plastů“ EPW na CEPW „Certifikovaný evropský svářeč plastů“. Je to z důvodů, že by docházelo k záměnám s European Plate Welder – evropským svářečem plechů.
  2. Nová zkratka:
  3. EW-UW evropský svářeč – pod vodou

CWS ANB připravuje vydání:

Interpretace pro výrobce prokazující shodu s EWF EN ISO 3834 Certifikačním schématem –Dodatek pro zavedení EN ISO 3834 orientovaný na svařované výrobky Dodatek týkající se výroby kolejových vozidel a součástí

V soustavě EWF EN ISO 3834 certifikačního systému se tento dodatek týká výroby kolejových vozidel a jejich dílů . Vznikl jako souhrn nejlepších výrobních zkušeností a postupů, je již podporován hlavními evropskými výrobci a zákazníky a je založen na prEN 15085 – „Drážní aplikace – Svařování kolejových vozidel a jejich dílů.

Dodatek je v současné době projednáván se zástupci Drážního úřadu, PAB atd. Firma, která bude usilovat o evropský certifikát o splnění EN ISO 3834 a vyrábí kolejová vozidla bude muset splňovat požadavky tohoto dodatku.

Finální dokument bude k dispozici na portále www.cws-anb.cz

Razítka EWF

Razítka pro svářečský dozor se stále vydávají (a budou vydávat) pro držitele evropských diplomů. IIW (IAB) bohužel z právních důvodů nesouhlasí s vydáváním razítek IIW pro držitele mezinárodních diplomů svářečského dozoru. Razítka držitelů mezinárodních diplomů bude řešit na národní úrovni CWS ANB.

Svařovaná konstrukce – letiště Madrid

I na cestách na zasedání EWF a IIW zástupci CWS ANB sledují úroveň svařování. Asi se jedná o profesionální úchylku. Posuďte úroveň svarů na konstrukci nové odbavovací haly na letišti v Madridu. Nosníky jsou na obou stranách na čepech.


 Související

Související témata
Informační servis


CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2023, všechna práva vyhrazena.