English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Informační servis č. 240
Datum: 31.3.2020
Autor: CWS ANB Minařík

COVID-19

Vážení kolegové, klienti a přátelé CWS ANB,

Úvodem dnešního vydání Informačního servisu Vám chci popřát hodně zdraví, abychom všichni společně tuto těžkou dobu úspěšně překonali.

Většina akcí, která je oznamována na našem portálu www.cws-anb.cz je zrušena.

Pro zajištění chodu některých kurzů EWF/IAB jsem na základě vzniklé situace s pandemií COVID-19 vydal Směrnice, které byly konzultovány v EWF a IAB jsou v současné době dálkově schvalovány pro celé EWF a IAB:

  • Směrnice ředitele č. 0120 - „Zvláštní pravidla pro ATB implementující nové vyučovací metody v krizových situacích“ Určeno pro ATB, které jsou schopny implementovat výukové metody jako např. „virtuální učebny“, „relace Youtube“, „Skype“ atd. To za jasně definovaných podmínek.
  • Směrnice ředitele č. 0220 – „Zvláštní pravidla pro audity školících středisek ATB v krizových situacích“ ANB může prodloužit o šest měsíců autorizaci bez jakýchkoli opatření, pokud je ATB beze změn. Pokud jsou změny v ATB, je autorizace vázána na splnění jasně definovaných podmínek.
  • Směrnice ředitele č. 0320 – „Zvláštní pravidla pro audit ANBCC certifikovaných firem MCS (EN ISO 3834) v krizových situacích“ Možnost provést dozor u firmy m.j. dotazníkem.

CWS ANB čeká v červnu t.r. dozorový audit EWF/IAB. I pro tuto skutečnost je v EWF/IAB přijato opatření jak postupovat v krizových situacích. Uvidíme, jak to proběhne. Na audit se průběžně připravujeme.

Víme, že poměrně velkému počtu svářečů skončí platnost certifikátů v dubnu t.r. Jako autorizované společenstvo HK ČR jsme oslovili viceprezidenta HK a ten náměstka MPO, co dělat za situace, pokud nebude možné absolvovat recertifikaci, ale firmy budou dále vyrábět.

V této náročné době máme i smutnou zprávu. Mr. Harjanto, President of Indonesia Welding Society (API-IWS) zemřel v pondělí 23.března 2020 na infekci zákeřným virem. Mr. Harjanto byl „Directorate General in The Ministry of Industry in Indonesia“ a m.j. pronášel otvírací řeč na 71. Výročním zasedání IIW na Bali.

Činnost pracovních skupin IAB a EWF, se odehrává e-maily, WhatsApp nebo video- konferencemi stejně jako Výroční zasedání EWF, které se mělo konat v Seville (Španělsko) v květnu t.r. bude probíhat v omezeném rozsahu videokonferencí. V současné době volíme též elektronicky předsedu IAB a předsedu IAB Group A.

Pokud to nebude nezbytně nutné neposílejte nám dokumenty poštou (za 2 týdny došla 1x). Prosím skenujte a posílejte e-mailem. Též nic neodesíláme poštou. Kancelářský dům CWS ANB je uzavřen pro návštěvy, je zrušena recepce. Fungujeme v nouzovém režimu. Děláme vše pro udržení provozu.

Odeslali jsme Výroční zprávu a statistiky do IAB a EWF (pokud nefunguje správně „download“ na elektronických formulářích EWF, je to zoufalá práce a vyžaduje jak spoustu emailů administrátorům do Portugalska, tak hodně pevné nervy – nikdo není dokonalý). Výroční zpráva je odeslána též do HK ČR. Je připravena Výroční zpráva pro SR a VH CWS ANB.

Probíhá překlad otázek z harmonizované databáze otázek. Je přeloženo 9.664 otázek pro různé kvalifikace (I/EWE, I/EWT, I/EWS, I/EWP, I/EW).

Očekáváme oficiální zrušení 73.Výročního zasedání IIW v Singapore.

ZRUŠENO

Máme pro Vás připraveny nové letáky, samolepky a odznaky. Jen co skončí mimořádná opatření budeme Vám je posílat.

Tak Vám ještě jednou přeji hodně zdraví,

Václav Minařík
 Související

Související témata
Informační servis


CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2024, všechna práva vyhrazena.