English svareni
[Tisk]
Často kladené dotazy
(FAQ)

Potvrzuje diplom I/EWE, I/EWT, I/EWS svářečského dozoru schopnost firmy, která je zaměstnává, vyrábět ocelové konstrukce?

Ne. Firma musí splnit všechny podmínky příslušné normy (např.EN 1090-1,2,3, DIN 18 800) pro získání Certifikátu způsobilosti pro výrobu svařovaných konstrukcí. Vydávají Oznámené/autorizované osoby


Kde seženu Technická pravidla CWS ANB?

Obraťte se na zkušební organizaci CWS ANB, se kterou spolupracujete, s konkrétním požadavkem. Upozorňujeme, že pravidla jsou "copyright" jak CWS ANB tak EWF a některá jsou určena např. jen pro ATB apod.Je logo CWS ANB chráněné?

Ano. Je registrováno na Úřadu pro patenty a vynálezy. Z ochrany vyplývají event. sankce za neoprávněné použití.


Pozor!

Na Osvědčení o základní zkoušce podle ČSN 05 0705 se lepí ochranný hologram CWS ANB stejně jako na Certifikáty EN ISO.


Ztratil jsem svářečský průkaz. Kde seženu nový?

Obraťte se svářečskou školu, kde jste dělal zkoušku, nebo na svářečského technologa, u kterého jste dělal prodloužení. Dozvíte se která zkušební organizace Vám průkaz vydala a na ní se potom obrátíte. Pokud se ani to nepodaří, tak zavolejte na CWS ANB.Kde získám náhradu za ztracený/zničený certifikát svářeče/páječe/operátora?

Obraťte se svářečskou školu, kde jste dělal zkoušku, nebo na svářečského technologa firmy. Dozvíte se která zkušební organizace Vám průkaz vydala a na ní se potom obrátíte. Pokud se ani to nepodaří, tak napište nebo zavolejte na CWS ANB.Jak zjistím, zda je Diplom/Certifikát EWF, IIW pravý

Napište nebo zavolejte na CWS ANB. Ověříme Diplomy/Certifikáty EWF/IIW z celého světa.Jak zjistím, zda je certifikát svářeče/páječe/operátora pravý?

Na tomto portále klikněte na "Registr svářečů" Musíte zadat svoje id. Objeví se i historie zkoušek (platné i neplatné): Týká se to zkoušek ČSN EN, ČSN EN ISO, ne základních kurzů. Při problémech zavolejte na CWS ANBJak zjistím, zda je certifikát svářeče/páječe/operátora pravý? (new)

overovani-certifikatu-svarecu.pdfZákazník požaduje Certifikát/Diplom mezinárodního/evropského svářečského dozoru v češtině. Vydáte ho i v češtině?

Certifikát/Diplom mezinárodního nebo evropského svářečského dozoru je dokument IIW(IAB) nebo EWF a tedy ne CWS ANB - my jsme autorizování k vydávání těchto dokladů a jsme odpovědni IIW a EWF za správnost, za harmonizaci požadavků, zkoušky apod. Je vydáván v cca 60 zemích světa v angličtině. V češtině ho tedy nemůžeme vydat. Řešením je nechat si Certifikát/Diplom přeložit autorizovaným překladatelem s potvrzením správného překladu.CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2024, všechna práva vyhrazena.