English svareni
Otázky a odpovědi - jednoduše můžete zaslat dotaz týkající se svařování.

Diskuzní a poradenské fórum

Otázky a odpovědi

Svařování

Zadržování svářečského certifikátu
Zadržování svářečského certifikátu
Autor: MK IWT
Datum: 21.02.2017 07:46

ad1 - Rovněž byl i změněn zákoník práce. Za tyto změny ovšem nemohu odpovídat. Nevyvracím Vám znění norem, ale třeba jasně definovat kompetence, práva a povinnosti - o to mi jde.

ad2 - To jistě ano ale ne originály, uhýbáte od otázky. Držitelem je svařeč, nikoliv zaměstnavatel, sám jste to napsal.

ad3 - Držitelem je pak kdo ten kdo udělal zkoušku, nebo ten co ji platil ? Znova chybí jasná odpověď.

ad4 - Silně o té nápravě pochybuji, protože oba víme jak to tady funguje... Vše bude v pořádku, tady máte krásný příklad:

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/sef-vw-priznal-podvod-s-tdi-koncern-mlzil-dokud-mohl-akcie-jdou-ke-dnu/

(kdyby odkaz nefungoval, protože stránka zde má vady ve skriptu, stačí zadat klíčová slova do googlu)

Tady není problém v autech jako takových, tady je problém v nesmyslně nereálně nastavených požadavcích na nesmyslné certifikace a limity norem, které potom nutí výrobce švindlovat...protože se prostě do toho nevejdou. Sami sobě si. A víte jak snadno se to vyřeší ? Do potrubí se strčí mřížka, takže se sníží průtok a v daném čase čidlo zaznamená menší objem spalin protože softwerově bude počítat s větším průřezem, takže spaliny najednou budou ekologické a normy vyjdou. Dobré že ? Mřížka samozřejmě bude mít také svůj certifikát. Máte rád certifikované výrobky ? Můžete mít potom pocit, že jste eko a všichni budou eko a happy...

Aby nebylo mýlky - VW jsou dobrá auta, jenom tady tenhle tyátr ukazuje zač to všechno stojí a kam až to došlo.

ad5 - Samozřejmě, je to jen byznys. Myslíte si, že každý vlastník ŘP jezdí podle předpisů, bezpečně a zodpovědně ? 90% by jich neprošlo ! Ale papíry mají, jak je to možné ? Se svářečským personálem ( a hlavně vyšším!) si nedělám iluze, že by to mělo být jiné.

(Když u mně ve sklepě certifikovaný svařeč měnil plynový kohout na 2" přívodu hlavního uzávěru plynu, nešlo mu zpasovat uřezané potrubí k sobě, takže si pomohl heverem...I tak došlo k přesazení o celou tl. stěny trubky. No nic zavařil na tej trubce takový spešl kouťák, hever uvolnil, takže to je našponované, ale svařečský dozor to podepsal a revizák schválil. Všichni mají certifikáty a stojí to za H., vážený pane. Moje reklamace nebyla uznána...takže nechcete si koupit byt v tomto baráku ? , vše je dle platných norem... )

Nový příspěvek
Předmět:Zadržování svářečského certifikátu
Jméno:
E-mail: e-mail nebude zveřejněn
Text
příspěvku:
Volby:
jsem člověk  nejsem člověk

CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2024, všechna práva vyhrazena.