English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
První kurz vyššího svářečského personálu na novém ATB DOM ZO 13, s.r.o.
Datum: 25.5.2017
Autor: Ing. Miloslav Musil, DOM - ZO 13, s.r.o.

Po dlouhé a náročné přípravě společnost DOM – ZO 13, s.r.o. zahájila v novém ATB svůj první kurz Mezinárodní svářečský inženýr - IWE, Mezinárodní svářečský technolog – IWT a mezinárodní svářečský specialista – IWS. Kurz byl zahájen 16.01.2017 v nové moderní svářečské škole ARTWELD, s.r.o. v Liberci. Kurz probíhal zcela v souladu s pravidly CWS ANB, IIW a EWF. Kurz IWE byl vyučován v rozsahu 441 hodin, kurz IWT v rozsahu 362 hodin a kurz IWS v rozsahu 242 hodin. Kurz byl organizován formou třídenní výuky v týdnu (pondělí, úterý a středa) od 8:00 do 17:00 hodin.

Protože výuka v těchto kurzech je velice náročná, jsem rád, že v prvním kurzu se sešla parta lidí, která po celou dobu fungovala jako stmelený kolektiv s velkým zájmem o problematiku svařování. Výuka v kurzu byla zajištěna předními odborníky v oblasti svařování. Převážnou část výuky v oblasti materiálů zajišťovali odborníci z technické univerzity v Liberci (doc. Ing. Heinz Neumann, CSc., doc. Ing. Jaroslav Moravec, Ph.D., Ing. Věra Vodičková, RNDr. a další). Výuku technologie svařování zajišťovali odborníci z technické univerzity v Liberci (doc. Ing. Jaroslav Moravec, Ph.D. a další) a DOM – ZO 13, s. r. o. Výuku v oblasti navrhování konstrukcí zajišťovali odborníci z praxe (Ing. Petr Port, Ing. Josef Pajer a další). Výuku v oblasti aplikované výroby zajišťovali odborníci DOM – ZO 13, s.r.o. se zkušenostmi z výroby svařovaných konstrukcí a kolejových vozidel (Ing. Vladislav Kolář, Petr Pařízek, Ing. Miloslav Musil). Praktickou výuku zajišťovali zkušení instruktoři svařování společnosti ARTWELD (Karel Vrána, IWP a další). Kurz celkově vynikal vysokou úrovní lektorů a výborným zázemím společnosti ARTWELD pro teoretickou i praktickou výuku.

Závěrečné zkoušky byly zahájeny dne 16.05.2017 harmonizovaným testem EWF a pokračovaly 17.05.2017 národním testem CWS ANB. Ihned po vyhodnocení testů bylo zřejmé, že se vyplatila sázka na zkušené lektory a odborníky, protože všechny testy byly vyhodnoceny jako vyhovující, navíc s vysokým bodovým hodnocením. Dne 22.05.2017 a 23.05.2017 bylo zahájeno ústní zkoušení uchazečů zkušební komisí v sestavě Ing. David Hrstka, Ph.D. (předseda komise), doc. Ing. Heinz Neumann, CSc., Ing. Josef Pajer a Ing. Miloslav Musil. V obou dvou dnech uchazeči o kvalifikace předvedli vynikající znalosti, což byla jistě zásluha jak lektorů, tak zodpovědného přístupu všech uchazečů. Celkový výsledek kurzu byl přímo ukázkový – 100% uchazečů vyhovělo, u žádného z nich nekleslo v žádné části bodové hodnocení znalostí pod 70% ! U dvou uchazečů byly dokonce znalosti v jednom z modulů při ústní zkoušce hodnoceny 100%.

Po úspěšně absolvovaných zkouškách všichni absolventi – nyní už kolegové IWE, IWT a IWS po zásluze oslavili své výkony v hotelu Petra v Liberci. Osobně jsem měl z kurzu výborný pocit a rád bych tímto znovu poděkoval společnosti ARTWELD za zázemí, všem lektorům za perfektní výuku, absolventům za jejich zodpovědný přístup ke kurzu a zkušební komisi za profesionální přístup ke zkouškám. Zvlášť bych rád ještě jednou poděkoval doc. Ing. Moravcovi z Technické univerzity v Liberci, který do tohoto kurzu vložil obrovské množství práce a energie a stal se oblíbencem studentů, kteří mu za jeho přínos v kurzu věnovali speciální svářečskou kuklu s podpisy všech studentů. Pevně věřím, že příští kurz v ATB Liberec zahajovaný v lednu 2018 bude stejně kvalitní a úspěšný.

Teoretická výuka

Předvedení robotického svařování

Předvedení svařování obalenou elektrodou

Předvedení drážkování uhlíkovou elektrodou

Zkoušky jsou u konce, vpředu zkušební komise, vzadu úspěšní absolventi

Společné posezení po zkouškách s nyní již čerstvými kolegy IWS, IWT a IWE


CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2024, všechna práva vyhrazena.