English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Mezinárodní svářečská soutěž Zlatý pohár Linde
Datum: 19.6.2017
Autor: Ing. Balej Zdeněk

Ve dnech 25. a 26. dubna 2017 proběhl 21. ročník mezinárodní soutěže žáků středních škol ve svařování, který uspořádala Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace.

Soutěž byla opět konaná pod záštitou generálního partnera Linde Gas a.s. a za podpory dalších oficiálních partnerů soutěže firem z oboru svařování – Esab Vamberk, s.r.o., ArcelorMittal a.s., Fronius Česká republika s.r.o., GCE Trade, s.r.o., EWM Hightec Welding, s.r.o., Blanco CZ, spol. s r.o., Huisman Konstrukce, s.r.o., Novogear, s.r.o., FERRIT, s.r.o., LICHNA TRADE CZ, s.r.o., FERRCOMP, a.s., Motor Lučina spol. s r.o., ČAOK a Krajský úřad Moravskoslezského kraje, kteří se zde prezentovali a celou akci i sponzorovali. Mediálními partnery soutěže pak byly časopisy Konstrukce, SILNICE ŽELEZNICE, ZERROS a All for Power.

Odborným garantem soutěže byla Česká svářečská společnost ANB, která prostřednictvím hodnotitelské mezinárodní jury složené ze zkušebních komisařů firem: DOM – ZO 13, s.r.o. Ostrava a Praha, TESYDO, s.r.o. Brno, Cech svářečských odborníků, Trnava, SES a.s. Tlmače a také zástupci zahraničních družstev z Německa a Ukrajiny. Také letos se zúčastnili pro každou metodu zástupci z doprovodu soutěžících, jejímž úkolem bylo při praktické části sledovat soutěžící, jak dodržují bezpečnost práce a také pokyny ve pWPS, přičemž uváděli poznámky pro hodnotitelskou jury, čímž se zajistila regulérnost soutěže při jejím vyhodnocování.

Soutěž byla letos vyhlášena jako národní a mezinárodní soutěž jednotlivců ve čtyřech metodách svařování, a to v metodě 111 (28 soutěžících), 135 (48 soutěžících), 311 (23 soutěžících) a 141 (16 soutěžících). Celkem se letos zúčastnilo 115 soutěžících z 59 škol. Typy soutěžních svarových spojů byly dány propozicemi soutěže, přičemž se letos svařovaly u všech metod jeden tupý svary a to v poloze PF a jeden jedno-housenkový svar koutový v poloze PB. Hodnocení jednotlivých svarů bylo provedeno zcela anonymně, neboť čísla vzorků byly zakryté a teprve po odkrytí se vzorky tupých svarů a koutových spárovaly. U národní soutěže se tentokrát k výsledkům praktické soutěže připočítaly i výsledky soutěže teoretické. U mezinárodní soutěže se výsledky z teoretické části u českých soutěžících odečetly. I letos byly všechny vzorky obodovány a pak u prvních šesti nejlepších soutěžících v každé metodě svařování proběhlo přesné měření chyb, které se vyskytovaly u jednotlivých vzorků, ty byly obodovány a z celkového součtu bodů se pak určilo jednotlivé pořadí šesti nejlepších z každé metody.

Celou soutěž provázel, jako již tradičně u dobře zorganizované soutěže, velmi bohatý doprovodný odborný program, jehož součástí byly odborné přednášky, představení nových technologií ve svařování a různé exkurze. V rámci soutěže se uskutečnily také prezentace výrobců a prodejců svařovací techniky.

A kdo vyhrál? Výsledková listina jednotlivých metod na: www.sosfm.cz Rozhovory, fota a filmové šoty, exkurze a vyhlášení výsledků též na facebooku https://www.facebook.com/soutezzlatypoharlinde/

Odborný garant soutěže: Ing. Balej Zdeněk


...


...


...


...


...


...


...


...


...

CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2023, všechna práva vyhrazena.