English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Nová skripta pro mezinárodní svářečské technology a inženýry (IWE, IWT)
Datum: 29.8.2017
Autor: Ing. Miloslav Musil

Po poměrně dlouhé době dochází k revizím učebních textů pro kvalifikace mezinárodní svářečský inženýr a technolog - IWE, IWT. Část IV. "Výroba a aplikované inženýrství ve svařování" zpracovala společnost DOM - ZO 13, s.r.o. ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci. Nová učebnice je distribuována v brožovaného výtisku A4, obsahuje celkem 404 stran odborného textu, asi 350 většinou barevných obrázků.

Tato publikace vznikla především díky společnému úsilí pracovníků společnosti DOM - ZO 13, s.r.o. a Technické univerzity v Liberci. Publikace je primárně určena pro výuku mezinárodních/evropských svářečských inženýrů a technologů (IWE, EWE, IWT, EWT). Obsah skript je zpracován tak, aby odpovídal dokumentu IAB-252r3-16/SV-00. Některé části této publikace jsou koncipovány tak, aby tento text byl pomocníkem pro svářečské dozory v praxi a další pracovníky působící ve firmách, které se zabývají svařováním. Za obsah této publikace zodpovídá zpracovatel DOM - ZO 13, s.r.o. Zpracovatel je zároveň vlastníkem autorských práv a distributorem publikace. První zpracování této publikace probíhalo v obrovské časové tísni a pracovali jsme na ní především ve svém volném čase o večerech a o víkendech. Proto velice děkujeme všem autorům, kteří se podíleli na tvorbě této publikace za jejich vzácný čas, který této práci věnovali. Autoři publikace jsou následující:

 • Ing. Miloslav Musil
 • doc. Ing. Jaromír Moravec, Ph.D.
 • Ing. Iva Nováková, Ph.D.
 • Ing. Jan Bureš
 • Ing. Tomasz Kik, Ph.D.
 • Ing. Josef Pajer
 • Ing. Stanislav Novák, CSc.
 • Ing. Luděk Mádle, CSc.

Publikace je členěna do dvanácti kapitol, zde je obsah publikace pro představu o obsahu a stránkovém rozsahu kapitol:

 1. úvod do zajištění kvality ve svářečské výrobě
 2. řízení kvality v průběhu výroby
 3. napětí a deformace při svařování
 4. příprava výroby, svařovací přípravky a pomůcky
 5. ochrana zdraví a bezpečnost práce
 6. měření, regulace a záznamy při svařování
 7. vady svarů a kriteria jejich přípustnosti
 8. nedestruktivní zkoušení svarových spojů
 9. ekonomika a produktivita při svařování
 10. opravy a renovace svařováním
 11. svarové spoje betonářských ocelí
 12. uplatnění svařování

Pevně věříme, že vám tato publikace pomůže nejen k získání kvalifikace nutné k výkonu práce svářečského dozoru, ale bude jejím uživatelům nadále pomáhat a sloužit i v praxi. V přáípadě zájmu můžete publikaci objednávat emailem na pha@domzo13.cz nebo telefonicky na pracovišti Praha. Vzhledem k tomu, že prodej neperiodických publikací podléhá EET, je možné tuto publikaci platit pouze bezhotovostním převodem. Cena jednoho výtisku je 900,- Kč bez DPH, tedy 990,- Kč s 10% DPH.


CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2023, všechna práva vyhrazena.