English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Výroční ceny IIW 2018
Datum: 30.7.2018
Autor: CWS ANB

Každý rok v průběhu „Opening Ceremony“ výročního zasedání IIW jsou udělovány ceny osobám, které výrazně ovlivnily svařování a jejich vynikající výsledky jsou trvalým přínosem pro obor spojování materiálu. Každou cenu předává vedoucí příslušné národní delegace.

Granjon Prize – sponzorovaná francouzskou delegací

Granjon Prize, vytvořena v roce 1992, je každoroční soutěží mezi autory publikací z výzkumu svařování a příbuzných oborů. Hlavním cílem je stimulovat zájem o svařování a příbuzné obory mezi mladými lidmi.

Henri Granjon (Francie)

Jeho profese byla metalurgie. Henri Granjon se vždy v průběhu své kariéry hluboce zabýval výchovou a výcvikem v Institutu de Soudure. Jeho zájem byl zaměřen na kurzy ESSA (Graduate School of Welding Engineering), kde nepřetržitě předával své znalosti metalurgie svým studentům.

Henri Granjon byl prvním Vice-Chairman komise XIV (Welding Instruction) v roce 1951 a také zastával funkci vědeckého a technického sekretáře IIW od roku 1974 do odchodu do penze v roce 1986.

Category A: Joining and Fabrication Technology

Dr.Jinle Zeng (Čína) "Research on machine vision detection method for real time path control in wirefeed additive manufacturing and multi-pass/multi- layer process"

Category B: Materials Behavior and Weldibility

Dr.Ing. Peer Woizesche (Germany) "Interfacial analysis of laser joined hybrid aluminium titanium seams in submicrometer range"

Category C: Design and structural integrity

Dr. Tyle Tousignant (Canada)"Fillet welds around circular hollow sections"

Arata Award – sponzorováno japonskou delegací

Toto vyznamenání je udělováno každoročně od roku 1994 osobám, které dosáhly vyjímečných úspěchů v základním výzkumu v oblasti svařování a příbuzných oblastech a které byly uznány jako významný příspěvek pro vývoj svařování a příbuzné obory.

Yoshiaki Arata (Japonsko)

Prof. Dr. Yoshiaki Arata se věnoval mnoho let vývoji tepelných zdrojů s ultra vysokou hustotou energie a jejich aplikacím ve svařování, řezání a jiném tepelném obrábění materiálů. Hrál také důležitou roli při založení moderního svářečského inženýrství, plazmového inženýrství a technologie vysokých teplot založených na fyzice a materiálové vědě. Za své výsledky obdržel řadu vyznamenání včetně ceny japonské akademie věd (nejvyšší vyznemenání v Japonsku), vyznemenání „Arthur L. Schwalow Award“ udělovaného od „The Laser Institut of America a od IIW „Goldschmidt-Clermont Prize“. Je v současnosti členem japonské akademie věd a mnoha zahraničních akademií věd. Prof. Arata se velmi intenzivně účastnil práce IIW po mnoho let. Je prominentním členem komise IV a má významné příspěvky k její práci od jejího založení. Také inicioval novou pracovní skupinu IIW pro strategii výzkumu s cílem zvýšit mezinárodní spolupráci. Jejím předsedou byl v letech 1981 – 1986.

Prof. Yoshinori Hirata (Japan)

Arthur Smith Award – sponzorováno delegací Velké Británie

Vyznamenání Arthura Smithe je udělováno každoročně osobám, které nadšeně slouží IIW. Osoby musí pracovat hodně let, především v komisích IIW.

Dr. Arthur Smith (Velká Británie)

Mnoho let byl Arthur Smith britským delegátem v komisi XII. (tavidla pro svařování v ochraně plynů) a byl jejím předsedou v letech 1980 až 1986. Byl pionýrem obloukového svařování ocelí v CO2 v padesátých letech. Vytvořil mnoho příspěvků do komise XII.

Dr.Patrick W. Hochandel (USA)

Paton Prize – sponzorováno národní komisí pro svařování Ukrajiny a Institutem elektrosvařování E.O. Patona

Patonova cena je udělována každý rok osobám, které v oblasti vědy a technologie svařování v průběhu svého života dosáhly vynikajících výsoledků.

Evgenij Paton (Ukrajina)

Evgenij Oskarevich Paton původně byl graduovám jako stavební inženýr, ale brzo se specializoval na konstrukce mostů, čímž se zabýval 35 let. Bylo mu 59, když si uvědomil výhody obloukového svařování pro výrobu mostů. Založil svoji první laboratoř svařování v Kyjevě, která se postupně změnila na světoznámý institut elektrického svařování, který byl pojmenován po něm. Jeho cílem bylo automatizovat obloukové svařování a dále hrál hlavní roli při vývoji svařování pod tavidlem. Po celou svoji kariéru se také hluboce zabýval vzděláváním a výcvikem.

Dr.Ing.Uwe Reisgen(Germany)

Thomas Medal – sponzorováno americkou svářečskou společností (AWS)

Thomasova medaile je udělována každoročně osobám, které jsou významně zapojeny do IIW/ISO normalizační šinnosti.

Dr.Thomas (USA)

Cena založena v roce 1997. Tato cena připomíná více než 50 let zapojení rodiny Thomasů v IIW. První byl R.D.Thomas Sr. potom R.D.Thomas Jr. kteří se podíleli na propagaci mezinárodní normalizace ve svařování a příbuzných procesech.

Mr. Jérome Dietsch (France)

2018 HALIL KAYA GEDIK AWARD - development of Consumables

Sponsored by the Turkosh Delegation

Mr.Deok-Sang Xoo (Republic of Korea)

2018 IIW REGIONAL ACTIVITIES AWARD

Sponsored by IIW

Dr.Ing. Vencislav Grabulov

p>EDSTROM Medal – sponzorováno švédskou delegací

Edstromova medaile se uděluje osobám, které pracovaly v IIW srovnatelně jako sám Walter Edstrom.

Walter Edstrom, (Švédsko)

Walter Edstrom se ativně účastnil zakládání IIW v roce 1948, kdy byl zvolen prvním hospodářem. V roce 1960 byl zvolen prezidentem IIW. Tuto funkci vykonával do své smrti v roce 1962. Hrál významnou roli při přesvědčování průmyslových firem, aby posílaly své delegáty do jednotlivých komisí. Medaile je sponzorována švédskou delegací.

Dr. Damian J. Kotecki (USA)

2018 WELDING IN THE WORLD - BEST PAPER AWARD

Dr.Yosuke Ogino : Numerical Simulation of metal transfer in pulsed MIG welding

FELLOW of IIW

Dr.Stan A. David (USA)

Dr. Zhili Feng (USA)

Dr. Stephen Liu (USA)

Mr. Chris Smallbone (Australia)
CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2024, všechna práva vyhrazena.