English svareni
[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
WEBINÁŘE NEJEN O SVAŘOVÁNÍ JSOU „COOL“
Datum: 18.5.2020
Autor: Ing. D. Hrstka, Ph.D.(lektor webinářů) a Mgr. J. Vráblíková (koordinátor vzdělávání) SVV Praha s.r.o.

SVV Praha, s.r.o., jako jeden z členů CWS ANB, zareagovala na situaci v souvislosti s COVID 19 rychle a od začátku pandemie se snažila přizpůsobit se novým podmínkám tak, aby mohla zachovat nabízené služby v plném rozsahu, např. v oblasti certifikací připravila postupy a pravidla pro vzdálené audity, zkušební organizace zajišťuje zkoušky svářečů přímo ve firmách, pokračuje i činnost inspekčního orgánu (samozřejmě při dodržení všech hygienických opatření).

Výukové středisko SVV Praha s.r.o. na základě Směrnice ředitele exekutivy CWS ANB č. 1/2020 z 23.března 2020 (aktuálně vydaná, za což CWS ANB zpětně děkujeme), která se zabývala zvláštními pravidly pro ATB implementující nové vyučovací metody v krizových situacích, aplikovalo vzdálenou výuku v kurzu IWE pomocí platformy Skype. Zvažovali jsme, jak co nejrychleji a nejjednodušším způsobem předat aktuální informace z oblasti svařování našim zákazníkům. Rozhodli jsme se připravit cyklus vzdělávacích akcí prostřednictvím on-line seminářů, tzv. webinářů. Webinář je živá forma online komunikace, která probíhá prostřednictvím internetu pouze přes webový prohlížeč nebo aplikaci (my využíváme ZOOM). Při webinářích mají účastníci možnost přímé interakce s přednášejícím pomocí chatu, hlasem (sluchátka a mikrofon) či videopřenosem za použití webové kamery. Výhodou webinářů je nezávislost na místě školení, skvělá příležitost pro společnou práci a sdílení informací mezi odborníky – odkudkoliv, úspora času a nákladů. Webináře, sestavené na základě požadavků zákazníka, jsou vhodným nástrojem pro online firemní školení.

V SVV Praha s.r.o. jsme první webinář pod názvem: Svařování nejen v době koronavirové… „vysílali“ 21.dubna 2020 a obdobný webinář také 13.5.2020. V obsahu webináře nechyběly aktuální informace z CWS ANB, informace o možnosti prodlužovat platnost odborné kvalifikace svářečů v období pandemie v souvislosti s COVID-19, informace o možnosti provádět vzdálené audity v rámci SVV Praha a DVS ZERT, představeny byly i nové normy v oblasti svařování a NDT, posluchači byli seznámeni s hygienickými opatřeními při zkouškách svářečů a inspekcemi ve výrobních firmách. Webináře byly doplněny i praktickými zkušenostmi nejen v nouzové stavu (nabízíme možnost zaslat zdarma záznam z 1.webináře – kontakt níže). Spokojenost a velmi kladné a pozitivní hodnocení cca 60 „virtuálních“ účastníků nás inspirovalo pokračovat s webináři i nadále, samozřejmě paralelně s „klasickými“ semináři v našem výukovém středisku SVV Praha s.r.o.

Na další období jsme připravili webináře na téma:Praktické zkušenosti s pracovními zkouškami v oblasti železničních kolejových vozidel (20.5.2020), Novinky pro svářečské techniky (26.5.2020), Orientace ve svářečských a kontrolních kvalifikacích (21.7.2020) a Konstrukčně-technologické aspekty při svařování ŽKV (22.7.2020) a nabídku budeme aktuálně rozšiřovat. Veškeré informace o webinářích naleznete na webových stránkách společnosti SVV Praha s.r.o. www.svv.cz.

Diskuze ke článku
V diskuzi není žádný příspěvek
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:

CWS ANB, Velflíkova 4, 160 00, Praha 6 - Dejvice
Tel.: +420 224 310 394, +420 224 315 589
© Copyright CWS-ANB 2006-2023, všechna práva vyhrazena.